Je to až k neuvěření, ale na základě naší přednášky se rozhodl podnikatel Michal Pitek a majitel restaurace Wildcook v České Lípě, odstoupit od vaření a smažení s palmovým olejem. To však není zdaleka vše. Michal Pitek se zároveň rozhodl dát do nabídky speciální dobrotu v podobě „muffinu“, který je samozřejmě bez palmáče a z každého prodaného zákusku bude věnovat 9 Kč na záchranu 1 m² pralesa ve prospěch česko-indonéské pralesní rezervace Green Life na Sumatře.

Od prosince 2015 bude v prostorách kulturního zařízení Krystal informační výstava o projektu Green Life, aby se lidé dozvěděli, na co vlastně přispívají a také tam bude umístěna mapka, kolik území pralesa, se již díky všem mlsounům a restauraci Wildcook, podařilo zachránit. Cílem této akce je vykoupit a přidružit k rezervaci 15.000 m² (1.5 hektaru) Tygřích bažin, které navazují na významnou zónu klidu v rezervaci Green Life.

Doporučujeme navštívit restauraci Wildcook v České Lípě a podpořit tak ochranu deštných pralesů a ohrožených druhů zvířat, speciálně tygrů a orangutanů sumaterských.